Sukces studentów WMS w międzynarodowym konkursie matematycznym

szesciu mężczyzn stojących na tle tablicy, dwóch z dyplomem w rękach

Sukces studentów WMS w międzynarodowym konkursie matematycznym

Studenci naszego Wydziału w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku, wzięli udział w organizowanym w Ostravie 31. Międzynarodowym Konkursie Matematycznym imienia Vojtěcha Jarníka (Vojtěch Jarník International Mathematical Competition).

W pierwszej kategorii 10. miejsce zajął Michał Warmuz, a w drugiej kategorii 17. miejsce zajął Piotr Łukasiewicz. W ramach konkursu zmierzyło się ze sobą 80 uczestników z 14 państw i 22 uniwersytetów, a naszą uczelnię reprezentowała drużyna w składzie:

• Bartosz Fober,
  • Piotr Łukasiewicz,
  • Maria Pieczarka,
  • Michał Stadnik,
  • Michał Warmuz,
  • Patryk Zawadzki.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny imienia VojtěchaJarníka (VojtěchJarník International MathematicalCompetition), to odbywające się od roku 1991 doroczne zawody matematyczne dla studentów, organizowane przez Uniwersytet w Ostrawie (Czechy). Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria jest przeznaczona dla studentów pierwszego i drugiego roku, druga przeznaczona jest dla studentów od roku trzeciego do piątego, w każdej kategorii otrzymują po cztery zadania, na ich rozwiązanie mają cztery godziny. Zarówno treść, jak i rozwiązania zadań są w języku angielskim.

Gratulujemy!